Odzyskiwanie danych po uszkodzonych sektorach

Odzyskiwanie danych po uszkodzonych sektorach.

Co to jest uszkodzony sektor na dysku twardym? i Co to jest odzyskiwanie danych po uszkodzonych sektorach.

Najlepszą firmą do odzyskiwania danych, do której należy się zwrócić jest ta, która może prosto wyjaśnić w kategoriach laika. Sektory na twardym dysku to sekcje talerza, na którym zapisywane są dane i czytane.

Możesz myśleć o sektorach lub blokach dysku twardego jako małych kontenerach w znacznie większych. Po zepsuciu/uszkodzeniu nie można ich użyć ponownie. Jeśli chodzi o odzyskiwanie plików z awarii takich dysków, nawet najlepsza usługa odzyskiwania nie może ich naprawić. Nie można ich naprawić, ale można ich uniknąć tylko podczas odczytu lub zapisu na dysku.

W zależności od rozmiaru dysku twardego może zawierać setki milionów sektorów, do których będą zapisywane dane. Każdy sektor ma zazwyczaj 512 bajtów. Jednak w nowoczesnych napędach rozmiar sektora został powiększony do 4096 bajtów, ogólnie określanych jako sektory 4K.

Ile złych sektorów jest do przyjęcia?

Weźmy pod uwagę regularne zdjęcie zrobione z kamery, może to być 2 MB, co odpowiada 2 milionom bajtów, które składają się na to zdjęcie.

Tam, gdzie zlokalizowane są złe sektory, najpierw ustalimy, w jaki sposób wpływają one na działanie i zdrowie napędu.

Ponadto, nie można zobaczyć uszkodzonych sektorów lub uszkodzonych bloków na dysku twardym bez specjalnego wyposażenia. Nie są widoczne na półmiskach. W tym złym obrazie odzyskiwania sektora brązowe pola pokazują uszkodzone sektory lub sektory z problemami z odczytem w przeciwieństwie do zielonych pudełek, które są zdrowe.

Odzyskiwanie danych po uszkodzonych sektorach.

Co mamy na myśli stwierdzając, że nowe dyski twarde są dostarczane z Bad Sectors (uszkodzonymi sektorami)?

Co powoduje złe sektory? Gdy sektor przestaje działać na dysku twardym, nie będzie można go odczytać ani zapisać.

Złych sektorów również nie można naprawić. Nie ma oprogramowania, które może naprawić lub naprawić uszkodzone sektory na dysku twardym.

Wierzcie lub nie, większość dysków twardych pochodzi od producenta z uszkodzonymi sektorami.

Różnica polega na tym, że istnieją środki, które sobie z tym poradzą.

Kiedy twardy dysk zdaje sobie sprawę, że jest uszkodzony sektor, zwykle przepisuje adres tego konkretnego sektora i ponownie trasuje go w locie do innego sektora na dysku, który jest dobry.

Coś jak objazd na drodze.

Dysk twardy dodaje go również do listy o nazwie G-lista. Gdy defekty lub uszkodzone sektory od producenta są realizowane podczas produkcji dysku twardego, przechodzą one również do listy o nazwie P. Wtedy przy odczycie lub zapisie danych są one pomijane.

bad sectors 2

Dlaczego możesz potrzebować odzyskiwania danych, gdy twój twardy dysk ma uszkodzone sektory.

Kilka złych bloków na twoim twardym dysku może powodować wiele problemów:

  • Nie boot-owanie się dysku
  • Uszkodzenie partycji
  • Uszkodzenie plików i katalogów
  • Uszkodzone oprogramowania układowego
  • Niezwykłe zużycie na dysku

Gdy dysk twardy ma uszkodzone sektory, nadal może być rozpoznany przez komputer. W większości przypadków dysk nie uruchamia się lub przynajmniej pliki nie będą dostępne.

Dysk twardy będzie działać wolno i będzie się zawieszał w pewnych okresach działania, szczególnie podczas inicjowania i uruchamiania systemu operacyjnego.

Kilka uszkodzonych sektorów na dysku nie powinno być problematycznym, ale gdy znajdują się w niewłaściwym miejscu to nadszedł czas, aby wykonać kopię zapasową danych, aby uniknąć usług odzyskiwania danych.

Jak odzyskać dane z twardego dysku z uszkodzonymi sektorami?

Po pewnym punkcie nie można bez specjalnego wyposażenia.

Firmy zajmujące się naprawą komputerów i firmy IT nie mają sprzętu niezbędnego do pokonania złych sektorów. Jedyne, co mogą zrobić, to uruchomić oprogramowanie i powiedzieć, że mogą wykonać naprawę uszkodzonego sektora twardego dysku, co stanowi kolejny problem.

Podczas uruchamiania oprogramowania na dysku twardym, który ulega awarii z powodu złych sektorów, oprogramowanie będzie raczej zawieszać się na złym sektorze i będzie próbowało ponownie go odczytywać wiele razy, nawet do momentu, w którym nie będzie w stanie przejść dalej po przejściu przez ten sektor.

Może to spowodować większe uszkodzenie dysku, a nawet doprowadzić go do stanu, w którym nie można go odzyskać nawet przez profesjonalną usługę odzyskiwania danych.

Czy twardy dysk ze złymi sektorami wymaga odzyskiwania danych na poziomie zaawansowanym?

Krótko mówiąc tak.

Odzyskiwanie danych po uszkodzonych sektorach.

Jednak firmy odzyskiwania danych mają specjalny sprzęt, który jest w stanie przezwyciężyć złe sektory. Wynika to z tego, że czas odczytu, jaki przyjmie głowica, aby spróbować odczytać pojedynczy sektor przed pomijaniem go, można dostosować.

Urządzenia te nazywane są sprzętowymi imagerami.

Są to bardzo zaawansowane narzędzia do odzyskiwania danych, które są bardzo wszechstronne i łatwe w obsłudze, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom. Ułatwia to nam pracę.

Kiedy te specjalne narzędzia nie są używane do klonowania napędu, który ma uszkodzone sektory, stan dysku jest zagrożony, zwłaszcza głowice odczytu / zapisu w silniku.

Przy odzyskiwaniu danych w PCOD uważamy, że ten typ odzyskiwania jest podstawowym poziomem odzyskiwania. Ponieważ dysponujemy odpowiednim sprzętem i doświadczeniem, jesteśmy w stanie łatwo przezwyciężyć dyski twarde uszkodzonymi sektorami i skutecznie odzyskać dane.

Wiele informacji na temat odzyskiwania danych z dysku znajdziemy na tej stronie: Odzyskiwania danych z dysku

Zadzwoń i zapytaj co możemy zrobić by odzyskać swoje dane w takim przypadku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *